Limerick Junior Soccer

        Limerick  Junior  Soccer

Click here to edit subtitle

Fixtures

Tuesday March 31st (All Games kick off 6.15pm)

Division 1A League

Shannon Town v Hospital. M Kirby, Mungret Reg v Cappamore, J McNamara

Division1B League

Prospect Priory v Murroe, A Keogh

Division 2A League

Shelbourne v Charleville, M Monahan, Southend v Weston Villa, J McNamara, Coonagh United v Herbertstown, M Kiely, Geraldines v Athlunkard Villa, J Rooney

Division 2B League

Caledonians v Granville Rangers, D Reidy, Shannon Town v Kennedy Park, E Noonan, Summerville Rovers v Castle Rovers, M Kennedy, Abbey Rovers v Moyross, M Kavanagh

Division 4 League

Summerville Rovers v Caledonians, P O'Brien

Under 17 League Division One

Fairview Rangers v Herbertstown, S Rooney, Geraldines v Granville Rangers, M Bourke, Corbally United v Shannon Town, D Power

Under 17 League Division Two

Coonagh United v Aisling, K O'Driscoll



Wednesday April 1st

Division 1A O'Halloran Cup

Wembley Rovers v Kilmallock, 7.00, R McCann



Thursday April 2nd (All Games kick off 6.15pm)

Kilmurry Lodge Premier League

Carew Park v Regional United, T Duggan, Geraldines v Moyross United, B Higgins, Summerville Rovers v Corbally United, N Casey, Pike Rovers v Janesboro, R Broe, J McNamara, M Kiely, Fairview Rangers v Knockainey, M Kirby

Division 4 League

Mungret Regional v Northside, T Meagher, Shelbourne v Hospital, J Curran, Dromore Celtic v St Pats, J Galvin, Croom United v Moyross, E Kenny, Hyde Rangers v Holycross, P O'Brien

Youth League Division One

Herbertstown v Regional United, K Gorman, Coonagh United v Fairview Ranger, F O'Neill

Youth League Division Two

Geraldines v Caledonians, B Curtin, Corbally United v Charleville, K O'Driscoll



Saturday April 4th (ALL Games kick off 6.30pm)

Division 1B League

Regional United v Murroe, N Casey, Ballynanty Rovers v Prospect, A Keogh, Lisnagry v Shannon Hibs, D Power

Under 17 Division One League

Shannon Town v Fairview Rangers, B Higgins, Herbertstown v Corbally United, R Broe, Geraldines v Aisling,

Under 17 Division Two League

Janesboro v Aisling B, K O'Driscoll, Aisling C v Coonagh, J Curran



Sunday April 5th

Kilmurry Lodge Premier League

Geraldines v Ballynanty Rovers, 10.30, M Bourke, Fairview Rangers v Corbally United, 10.30, M Monahan

Lawson Cup

Regional United v Carew10.30, R McCann, Moyross v Janesboro, 10.30, K Gorman

Division 1A League

Newport v Shannon Town, 10.30, J McNamara

Division 2A Cup

Southend v St Pats,2.00, A Whelan, Geraldines v Hill Celtic, 2.00, E Noonan

Division 2B Cup

Kennedy Park v Meanus, 10.30, J Rooney

Division 4 League

St Pats v Summerville Rovers, 10.30, P O'Brien, Holycross v Northside, 10.30, J Galvin, Hyde Rangers v Caledonians, 10.30, T Meagher, Croom United v Mungret Regional, 10.30, E Kenny, Dromore Celtic v Shelbourne, 10.30, R Peiper, Moyross v Hospital, 2.00, B Curtin

Youth Division One League

Fairview Rangers v Herbertstown, 2.00 M Kirby, Coonagh United v Aisling Annacotty, 2.00, M Bourke

Youth Division One Cup

Regional United v Star Rovers, 2.00, K Gorman

Youth Division Two League

Shannon Town v Geraldines, K O'Driscoll, Caledonians v Glenview Rangers, E Kenny



Monday April 6th

Division 3 Cup Final

Ballylanders v Newport, 11.30, Jackman Park, M Monahan, S Rooney, M Kirby



Tuesday April 7th (ALL Games kick off 6.30pm)

Division 1B League

Regional United v Prospect Priory, B Higgins

Division 2B League

Moyross v Summerville Rovers, M Kavanagh

Under 17 Division One League

Herbertstown v Granville Rangers, S Rooney, Moyross United v Summerville Rovers, M Kavanagh

Under 17 Division Two League

Aisling Annacotty B v St Pauls, P O'Brien



Wednesday April 8th

Under 17 Division Two Cup Final

Aisling Annacotty C v Janesboro, 7.00, M Bourke, J McNamara, R Broe



Thursday April 9th (ALL Games kick off 6.30pm)

Kilmurry Lodge Premier League

Ballynanty Rovers v Regional United, R Broe, Pike Rovers v Moyross United, S Rooney

Division 1A League

Charleville v Caherconlish, T Duggan, Caherdavin v Mungret Regional, M Kiely, Shannon Town v Wembley Rovers, F O'Neill

Division 2A League

Herbertstown v Hill Celtic, M Kennedy

Division 4 League

Summerville Rovers v Northside, J Curran, Holycross v Dromore Celtic T Meagher, Croom United v Hyde Rangers, B Curtin

Youth Division One League

Herbertstown v Coonagh United, N Casey, Aisling Annacotty v Summerville Rovers, M Kirby

Youth Division Two League

Hospital v Caledonians, J Galvin